Glödstift 795F6M090CA CHAMPION, ASHIKA, AUTOLITE
Samtliga reservdelar i listan nedan överensstämmer med OEM-nummer 795 F 6 M 090 CA:
FORD
Glödstift, El. tillvärmare, Servicekit OEM 795 F 6 M 090 CA pris och alternativ
| OEM-varumärken | FORD |
| Fordonstillverkare | FORD, GEO, OEMparts, DTS |
| Varianter av OEM 795F6M090CA | 795F6M090CA, 795 F 6 M 090 CA, 795 F 6M090 CA, 795 F 6M090-CA, 795F 6M090 CA, 795F-6M090-CA, 795F6 M090 CA |
356 produkter
Glödstift RIDEX 795F6M090CA 11V 14A M12x1,25, klarar efterglödning, Stavglödstift, 58 mm, 22 Nm, 45 Nm, 15 Nm, 63
recensioner - 3
EAN: 4059191651474
Artikelnummer: 243G0008
- Längd över allt [mm]: 58
- Gängmått: M12x1,25
- Spänning [V]: 11
- Nyckelvidd: 12 mm
- Glödstiftsutförande: klarar efterglödning, Stavglödstift
- Installationsdjup [mm]: 21
- Anslutningsteknik: M5 / 3 Nm
- Strömstyrka [A]: 14
- Dragmoment [Nm]: 22
- Åtdragningsmoment från [Nm]: 15
- Konisk stigning: 63
- Brytmoment [Nm]: 45
- Objektnummer: 243G0008
- Tillverkare: RIDEX
- EAN nummer: 4059191651474
- Skick: Helt ny
- OEM-referensnummer: 795F6M090CA
Visa OEM nummer
Glödstift RIDEX 795F6M090CA 11V M 12 x 1,25, Stavglödstift, klarar efterglödning, 66 mm, 15 Nm, 63
Betygsätt produkten
EAN: 4059191694921
Artikelnummer: 243G0077
- Längd[mm]: 66
- Nominell spänning [V]: 11
- Glödstiftsutförande: Stavglödstift, klarar efterglödning
- Installationsdjup [mm]: 21
- Anslutningsteknik: M 4
- Konisk stigning: 63
- Gängmått 1: M 12 x 1,25
- Objektnummer: 243G0077
- Tillverkare: RIDEX
- EAN nummer: 4059191694921
- Skick: Helt ny
Visa OEM nummer
Glödstift RIDEX PLUS 795F6M090CA 11V 14A M12x1,25, klarar efterglödning, Stavglödstift, 58 mm, 45 Nm, 15 Nm, 63
Betygsätt produkten
Artikelnummer: 243G0008P
- Gängmått: M12x1,25
- Längd[mm]: 58
- Spänning [V]: 11
- Nyckelvidd: 12 mm
- Anslutningsteknik: M5 / 3 Nm
- Strömstyrka [A]: 14
- Brytmoment [Nm]: 45
- Objektnummer: 243G0008P
- Tillverkare: RIDEX PLUS
Glödstift RIDEX 795F6M090CA 11V 14A M12x1,25, klarar efterglödning, Stavglödstift, 58 mm, 22 Nm, 15 Nm
recensioner - 1
- Längd över allt [mm]: 58
- Nyckelvidd: 12 mm
- Anslutningsteknik: M5 / 3 Nm
- Dragmoment [Nm]: 22
Glödstift RIDEX innehåller följande komponenter:
Glödstift RIDEX 795F6M090CA 11V M 12 x 1,25, klarar efterglödning, 66 mm, 63
- Längd[mm]: 66
- Nominell spänning [V]: 11
- Nyckelvidd: 12
- Glödstiftsutförande: klarar efterglödning
- Anslutningsteknik: M 4
- Gängmått 1: M 12 x 1,25
Artikelnummer: 243G0193P
- Längd[mm]: 58
- Nyckelvidd: 12 mm
- Anslutningsteknik: M5 / 3 Nm